Chemia z Niemiec – co kupić?

Niemiecka chemia od wielu lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Sprowadzanie produktów stało się zjawiskiem masowym, podobnie jak otwieranie sklepów posiadających w swojej ofercie niemieckie środki czystości. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że niemieckie produkty mają znacznie skuteczniejsze działanie niż te kupione w naszych marketach.

Nie od dziś wiadomo, że chemia z Niemiec jest lepsza od naszej. Nie jest to tylko powiedzenie, które wzięło się z twierdzeń naszych mam lub babć. Powszechnie wiadomo, iż niemieckie produkty mają inne składy. To ten fakt przyczynił się do tego, że wolimy sprowadzić środki czystości z zagranicy. Inne składy to efekt zapotrzebowania i upodobań niemieckich konsumentów, którzy ogromną wagę przywiązują do intensywnego zapachu, stopnia pienistości oraz wielkości granulków środków do czyszczenia. Warto także pamiętać o tym, że niemieccy klienci mają inne nawyki sprzątania. W odróżnieniu od Polaków, ogromną wagę przywiązują do zaleceń producentów, dozując tylko określoną dawkę produktu. Takie zabiegi zapoczątkowały powstaniu na przykład skoncentrowanych płynów do prania.

Środki do prania – co warto kupić?

Dane statystyczne niejednokrotnie udowodniły, że do najczęściej kupowanych przez Polaków na niemieckim rynku produktów należą środki do prania. Różnego rodzaju proszki, płyny czy kapsułki do pralek w Niemczech dostaniemy w znacznie większych pojemnościach, w cenie niższej niż w rodzimych marketach. To już nie tylko kwestia oszczędności pieniędzy, ale także miejsca na przechowywanie. Ponadto, niemieckie proszki praz płyny do prania są znacznie bardziej skoncentrowane i naprawdę wystarczy niewielka ilość do tego, aby osiągnąć zadowalający efekt. Produkty są wydajniejsze i mimo stosunkowo niskiej ceny – nie trzeba ich kupować tak często.

Wybór niemieckich proszków do prania potrafi być imponujący.

Płyny do płukania tkanin – czym się różnią?

Oprócz tego, że posiadają swoją niemiecką nazwę , różnią się przede wszystkim intensywnością zapachu. Niemieccy konsumenci uwielbiają mocne zapachy i chcą, aby utrzymywał się on na tkaninach jak najdłużej. Ponadto ich formuła nie niszczy tkanin, a odpowiednie dozowanie produktu zapewni lepszą wydajność. Szczególną uwagę warto zwrócić na płyny do płukania marek własnych poszczególnych dyskontów – ich cena jest jeszcze niższa, a jakoś zbliżona do produktów popularnych firm. Nie można zapomnieć, że ostatecznie zapłacimy kilka, a nawet kilkadziesiąt złotych mniej.

Płyny do naczyń i środki do czyszczenia kuchni

Niemieckie płyny do naczyń przede wszystkim charakteryzują się większą pojemnością i lepszą wydajnością. Super się pienią, domywają tłuste patelnie i garnki, a przy tym ich cena jest bardzo niska. Podobnie jest w przypadku środków do czyszczenia kuchni – zwłaszcza kuchenek i piekarników czy kuchenek mikrofalowych. Przy okazji zawsze można skusić się na tabletki i płyny do zmywarki – są znacznie tańsze.

Odkamieniacze do łazienek – czy faktycznie są tak skuteczne?

Środki do czyszczenia łazienek różnią od polskich składem. Znajdziemy w nich więcej środków chemicznych, które skuteczniej działają na kamień i rdzę, co w przypadku czyszczenia łazienek jest niezwykle istotne. Lepsza formuła pozwala na szybsze wyczyszczenie powierzchni, przez co efekt utrzymuje się dłużej – a cena jest niemal dwukrotnie niższa.

Jaką chemię z Niemiec warto kupić?

Nie ulega wątpliwości, że niemieckie środki czystości są lepsze od tych, które możemy kupić w polskich supermarketach. Nie dość, że ich cena jest niższa, to jeszcze lepsza formuła pozwala na skuteczniejsze sprzątanie powierzchni oraz pranie ubrań.