Czy sprzątanie może być przyjemne?

dezynfekcja po zmarłym

W zasadzie wydawać by się mogło, że pozytywna odpowiedź na tytułowe pytanie, które brzmi czy sprzątanie może być przyjemne nie jest możliwa. Co jak co, ale przecież sprzątanie kojarzy nam się od razu z czymś negatywnym, z czymś nieprzyjemnym oraz oczywiście z pewnym obowiązkiem.

Narzekanie na sprzątanie

Gdy sama osobiście narzekam przy mojej mamie jak i przy moim tacie na nadmiar obowiązków związanych ze sprzątaniem to zarówno jeden jak i drugi rodzic kręcą głową. Dlaczego tak jest? Ponieważ twierdzą, że teraz czyli obecnie sprzątanie jest dużo łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Niby jak to łatwiejsze zdawało by się stwierdzić? Przecież dokładnie musimy robić to samo. Musimy prać, zmywać, odkurzać, myć okna czy też sprzątać po naszych dzieciach zabawki. Zdawało by się wydawać, że przecież nic się nie zmieniło. A jednak.

Według moich rodziców, ale jednak nie tylko obecnie wyręcza nam w zasadzie we wszystkim naprawdę sporo urządzeń elektronicznych. Może i owszem właśnie tak jest. Przecież za pomocą zwykłej szczotki nikt już dywanów nie pierze. Robi to przecież właściwie za nas odkurzacz piorący. Ciasto nam miesza mikser. Zmywa za nas zmywarka, a pranie robi automatyczna pralka. Niby racja, jednak i tak narzekamy na nadmiar obowiązków domowych.

Firmy sprzątające

ozonowanie po zmarłymBardzo często wyrzekamy się, że już niebawem skorzystamy z różnego rodzaj usług profesjonalnych firm sprzątających. Jednak znów nasi rodzice stwierdzą, że to jest strata pieniędzy. Jak już zdążyłam się zorientować firm, które oferują nam usługi sprzątające jest naprawdę bardzo wiele. W zasadzie wybierać w czym jest. Powinniśmy jednak uważać na ceny. Naprawdę można już na pierwszy rzut oka przepłacić, jak wiadomo co jak co, ale przepłacać to my nie lubimy. Również warto zaznaczyć, że ze zwykłego sprzątania korzystamy najmniej. Mogłoby się zdawać to z czego te firmy sprzątające żyją. Żyją one bowiem na przykład z usług dodatkowych, które są zawarte w ich ofercie. Z tego co zdążyłam się już dowiedzieć to w ofercie wielu firm sprzątających możemy mieć styczność z usługami takimi jak: mycie okien, odśnieżanie, sprzątanie po zalaniu, sprzątanie po zalaniu  czy też nawet ozonowanie po zmarłych, np. http://vector-uslugi.pl/sprzatanie-po-zmarlych/.

Musimy także na tym etapie zaznaczyć, że nie ma konkretnego i bardzo jasne oraz niezmieniającego się cennika. Bowiem koszt usługi przez nas wybranej zależy od wielkości pomieszczenia oraz oczywiście od konkretnej usługi. Wpływ także ma szybkość realizacji usługi oraz konieczność skorzystania z różnego rodzaju środków czystości jak i także różnego rodzaju sprzętów. Jak widzimy jest tego dużo. Może więc zanim byśmy się wszystkiego dowiedzieli, znaleźli najlepszą i najtańsza firmę to tak naprawdę zdążylibyśmy już sobie sami z naszym bałaganem poradzić. Może rzeczywiście by tak było. Musimy jednak także pamiętać, że każda z firm sprzątających ma pewne swoje terminy. Zdecydowanie nie jest to takie proste. Dlatego też weźmy się w garść i zabierzmy się za bałagan w naszym domu. I spalimy dodatkowe kalorie.