Czym usunąć sadzę ze ścian?

Czyszczenie sadzy ze ścian

Nawet w nowoczesnym budownictwie ryzyko wystąpienia pożaru jest niezwykle wysokie. Szczelna instalacja oraz regularne przeglądy nie likwidują niestety możliwości wybuchu pożaru. Skutki płomieni są ogromne – nie tylko zniszczony zostaje dobytek mieszkańców, ale dodatkowo problematyczne staje się doczyszczenie miejsca pożaru tak, aby móc w nim jak najszybciej zamieszkać.

Problemem są nie tylko skutki wybuchu dużego pożaru. Do wypadków dochodzi również tylko w jednym pomieszczeniu, na przykład podczas gotowania posiłku, gdzie sadza z płomieni pojawia się tylko na jednej ścianie. Samodzielnie usunięcie skutków pożaru, a już zwłaszcza szkodliwej dla zdrowia sadzy jest niezwykle trudne, przez co wiele osób nie decyduje się na ten krok. Warto w tym przypadku zdecydować się na profesjonalne usuwanie sadzy przez specjalistów.

Sadza na ścianach – jak ją usunąć?

Sadza na ścianach to nie tylko efekt wybuchu pożaru bądź bliskiej odległości płomienia świecy przy ścianie lub mebli. Dla osób, które korzystają z kuchenki gazowej, domowych piecyków czy posiadaczy kominków w salonie ten problem jest codzienną. Niestety, brzydkie czarne i tłuste ślady na ścianach nie prezentują się zbyt ładnie, dlatego też wiele osób stara się samodzielnie usunąć nieestetyczne plamy. W przypadku małych powierzchni i niewielkiej ilości sadzy jest to możliwe, aczkolwiek sadza po wybuchu pożaru lub duża jej ilość są nie tylko trudne w usunięciu, ale również niebezpieczne dla zdrowia.

Jak trwale usunąć sadzę ze ścian i zapobiegać jej pojawieniu się?

Podejmując się samodzielnemu usuwaniu sadzy ze ścian można się bardzo łatwo zdziwić, że to wcale nie jest takie proste. Tłusta sadza nie zmywa się wodą ani wodą z dodatkiem płynu do naczyń, a pozostawia nieestetyczne smugi lub odbarwienia.

Jeśli zależy nam na trwałym usunięciu plam po sadzy, warto zatrudnić do tego doświadczoną firmę.

Profesjonaliści zajmujący się sprzątaniem po pożarach nie tylko posiadają odpowiednią wiedzę do tego, aby usunąć trwale sadzę, ale również dysponują niezbędnym do tego sprzętem oraz preparatami chemicznymi. Jednocześnie tylko specjaliści, posiadający odpowiednie certyfikaty, po wyczyszczeniu plam z sadzy zabezpieczą to miejsce, aby w przyszłości sadza się już nie pojawiała.

Czyszczenie sadzy ze ścian

Doświadczona firma specjalizująca się w usuwaniu pozostałości po pożarze nie tylko oczyści powierzchnie z sadzy, ale także za pomocą ozonatora usunie nieprzyjemny zapach, który z pewnością długo unosiłby się w powietrzu.

Samodzielne usuwanie sadzy ze ścian – czy jest bezpieczne?

Wiele osób decyduje się na samodzielnie usuwanie sadzy ze ścian czy sufitu, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa z tym związanego. Podczas czyszczenia sadzy uwalnia się wiele toksycznych związków lotnych, które w łatwy sposób przedostają się do układu oddechowego, co w bardzo krótkim czasie przekłada się na poważne problemy z oddychaniem. Jednocześnie toksyny wdychane oraz wchłaniane przez skórę mogą doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.

Dlatego nie warto samodzielnie podejmować się czyszczenia powierzchni z sadzy – niezależnie od ilości i jakości zastosowanych środków ochrony osobistej.

Jak zapobiec pojawieniu się sadzy na ścianie?

Wbrew pozorom można trwale usunąć sadzę z powierzchni, nawet tam, gdzie problem nawraca cyklicznie. Przeprowadzone przez profesjonalną firmę czyszczenie sadzy ze ścian obejmuje dokładne usunięcie pozostałości spalania z powierzchni, jak i również wykorzystanie specjalistycznych preparatów zapobiegających tworzeniu się sadzy. Najczęściej środki są dodawane do drewna, ale mogą być również nakładane bezpośrednio na powierzchnie narażone na osadzanie się sadzy.

Czyszczenie sadzy ze ścian – profesjonalna firma

Nieestetyczne ślady z tłustej sadzy pojawiają się bardzo często w mieszkaniach w efekcie spalania. Sadza może pojawić się blisko kominka, jak i kuchenki gazowej, ale na osadzanie się pozostałości spalania skarżą się również miłośnicy świec zapachowych. Dlatego w takich wypadkach warto zatrudnić profesjonalną firmę, specjalizującą się w czyszczeniu ścian z sadzy.

Doświadczeni pracownicy nie tylko usuną sadzę, ale również zabezpieczą miejsce przed jej ponownym pojawieniem się.